Premierea concursului "Îmi place să citesc"

Viața parohiei Septembrie 6, 2012

Sâmbătă 1 septembrie a avut loc premierea copiilor care s-au înscris la concursul verii "Îmi place să citesc".

Putem spune că ne-am atins unul dintre obiectivele propuse la demararea acestui concurs, şi anume acela de a-i atenţiona pe tineri de importanţa lecturii. Celălalt obiectiv - atragerea copiilor spre cititul cărtilor a fost îndeplinit parţial. S-au înscris la concurs doar 10 % dintre copiii din parohie, ceea ce ne arată şi utilitatea acestui demers. Cei care au fost interesaţi au fost premiaţi cu două sau trei cărţi folositoare la şcoală dar şi cu cărţi duhovniceşti. Premierea a avut loc după slujba vecerniei cu litie, oficiată în sobor, pe podiumul special amenajat pentru slujba de resfinţire a bisericii de a doua zi.

Îi felicităm pe toţi şi le promitem o nouă  ediţie a concursului la anul viitor.