Întâlnirea tinerilor cu prilejul împlinirii a doi ani de la înfiinţarea ATOR

Viața parohiei Februarie 10, 2015

Duminică  8 februarie, tinerii din parohie au sărbătorit doi ani de la înfiinţarea grupului ATOR. Cu această ocazie l-au avut ca invitat în mijlocul lor pe părintele Vladislav Nedelcu, preot misionar în cadrul sectorului misiune si statistică al Mitropoliei Moldovei şi Bucovinei. Tema întâlnirii a fost „ Tinerii şi nevoile lor în cadrul familiei”. Alături de tineri au fost prezenţi şi părinţii acestora, dornici să afle cum pot veni în întâmpinarea nevoilor reale ale copiilor, precum şi moduri eficiente de comunicare în familie. Discuţiile au fost interesante şi utile, părinţii manifestându-şi dorinţa de a mai participa la asemenea întâlniri.

În partea a doua a programului tinerii au petrecut momente plăcute cu jocuri în echipă şi de grup. Mulţumim şi pe această cale părintelui invitat şi celor care au ajutat la buna organizare a evenimentului.